No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Perisic: Është për keqardhje që nuk e kam arritur këtë sukses me...

Perisic: Është për keqardhje që nuk e kam arritur këtë sukses me Interin

Në verën e vitit 2019, ai u largua nga Interi, në mesin e disa keqardhjeve të tifozëve zikaltër. Tani, Ivan Perisic është kampion e Europës. Ka fituar “tripletën” sezonale me Bayern Munich. Nëse ish-shoku i skuadrës, Mauro Icardi, kundërshtar në finalen e Champions-it, u ble nga PSG, por nuk duket më se është i paprekshëm, Perisic ende nuk e di mirë të ardhmen. Bayerni nuk ka vendosur ta blejë, duke pasur parasysh distancën e kërkesë-ofertës midis dy skuadrave. Sidoqoftë, nuk ka gjasa që kroati të kthehet tek Interi brenda disa javëve në vazhdim për një “martesë” tjetër të pasuksesshme.

Tetë gola dhe dhjetë asiste në sezonin që u mbyll për Perisic, tre gola në Ligën e Kampionëve, janë statistika mbresëlënëse për nënkampionin e botës, si bavarez. Në mikrofonat e “Sky Sport”, pas ndeshjes me PSG, kroati nuk i largoi dyshimet për të ardhmen e tij: “Është për të ardhur keq që nuk e kam bërë diçka të tillë me Interin në vitet e fundit, por tani jam i lumtur. E ardhmja? Kam ende dy vite në kontratën time me zikaltrit, le të shohim se çfarë do të ndodhë. Duhet të takohemi e të flasim”.

Conte mund të vërë bast për Perisic, pas vitit fitues në Gjermani. Kroati meriton më shumë besim nga ana e Interit, pas “tripletës” së fituar me bavarezët. Merkatoja do ta zbulojë të vërtetën, por ndërkohë ai e gëzon tashmë lavdinë e përjetshme të fitimit të Champions-it.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments