No menu items!
Ballina KRYESORE Njoftim i rëndësishëm për klubet nga FFK

Njoftim i rëndësishëm për klubet nga FFK

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar sot se të enjten (më 27 gusht) në orën 13:00 në selinë e saj do të bëhet tërheqja e shortit për edicionin e ri garues 2020/21 në Superligë. Siç dihet në këtë edicion elita e futbollit kosovar do t’i ketë vetëm 10 skuadra dhe do të zhvillohen 36 xhiro, me sistem të katërfishtë. Në të njëjtën ditë, në orën 13:30, do të tërhiqet shorti për Ligën e Parë, e cila në këtë edicion numëron 20 skuadra, të ndara në dy grupe A dhe B. Ndërkohë, të premten, në orën 11:00, do të bëhet tërheqja e shortit për edicionin e ri  në Ligën e Dytë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bashkimi zyrtarizon trajnerin e ri

Bashkimi ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Skuadra nga Prizreni ka bërë të ditur se në pjesën e mbetur të edicioni trajner do...

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

Recent Comments