No menu items!
Ballina KRYESORE Kreu i FFK-së ngushëllon familjet e ish-dy portierëve drenicas dhe KF Drenica

Kreu i FFK-së ngushëllon familjet e ish-dy portierëve drenicas dhe KF Drenica

Sinan Behrami

Fazli Mehmeti

Drenica ka njoftuar se kanë ndërruar dy ish-portierët, Sinan Behrami dhe Fazli Mehmeti. Behrami ka ndërruar jetë dje, ndërsa Mehmeti pardje, të dy këta kanë qenë ish-portier të Buduçnostit tash të quajtur KF Drenica. Për vdekjen e tyre telegram ngushëllimi familjeve dhe klubit i ka dërguar kreu i FFK-së, Agim Ademi.

Telegrami i kreut të FFK-së
Të nderuara Familje Behrami dhe Mehmeti!
Të nderuar drejtues dhe staf i KF “Drenica”

Me pikëllim të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të dy ish-portierëve të Drenicës, Sinan Behrami dhe Fazli Mehmeti, ndaj ju lutem më lejoni që në emrin tim, KE, klubeve, futbollistëve dhe tërë komunitetit të futbollit, të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe të thella.
Sinan Behrami dhe Fazli Mehmeti dhanë kontribut të madh për futbollin drenicas dhe atë kosovar në përgjithësi, derisa me paraqitjet e tyre në portë u bënë shembuj për shumë të rinj të kësaj treve që të merreshin me futboll në periudhën e hershme të zhvillimit të tij. Sinani dhe Fazliu ishin personalitete me virtyte të larta humane e sportive, andaj si të tillë do të kujtohen gjithmonë.
Pushofshin të qetë në përjetësi!

Me respekt
Agim Ademi, president i FFK-së

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments