No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Federata e Gjibraltarit “në aksion” për të ndihmuar Lincolnin ndaj Prishtinës, ja...

Federata e Gjibraltarit “në aksion” për të ndihmuar Lincolnin ndaj Prishtinës, ja zhvillimet e fundit

Federata e Futbollit e Gjibraltarit ka bërë të ditur që do të ndihmojë në të gjitha aspektet klubin e Lincoln, pas anulimit të ndeshjes ndaj Prishtinës për herë të dytë.

Federata e Gjibraltarit ka njoftuar se ka shtyrë mbledhjen virtuale të planifikuar për të hënën, pasi që është përgatitur të ndihmojë klubin e Lincoln Red Imps, në lidhje me anulimin e ndeshjes ndaj Prishtinës, përcjellë Olle.

“Për shkak të ngjarjeve të fundit që kanë ndodhur në kualifikueset për Ligën e Evropës midis Lincoln dhe Prishtinës, Federata e Gjibraltarit ka vendosur të shtyjë takimin dhe të përqendrojë përpjekjet e saj për të ndihmuar Lincolnin gjatë kësaj kohe”, ka njoftuar Federata.

Kjo e fundit është treguar shumë e matur me zhvillimet e së shtunës, duke mos i komentuar fare ato.

Sipas mediave të atjeshme, UEFA mund të marrë sot vendimin për fatin e ndeshjes.

Kujtojmë që Prishtina këmbëngulë që autoritetet e Gjibraltarit e kanë anuluar takimin, fakt që mund të ndikojë shumë në vendimin e Komisionit Disiplinor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments