No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Capello: Largimi i Coman një nga gafat e mëdha të Juventusit

Capello: Largimi i Coman një nga gafat e mëdha të Juventusit

Fabio Capello ka kritikuar Juventusin për “përsëritjen e të njëjtave gabime”, duke e konsideruar largimin e njeriut të finales të Champions-it, Kingsley Coman, si një tjetër gafë të klubit nga Torino. Ndërkombëtari francez shënoi golin e fitores së bavarezëve kundër PSG, në Lisbonë, të dielën, duke iu dhënë Champions-in e gjashtë në histori gjigantëve të Bundesligës.

Juventusi ishte mes atyre që e vëzhgoi nga larg, me siguri duke pasur keqardhje që e lëshuan ashtu Coman. Ai u largua nga PSG më 2014, por kaloi vetëm një sezon të plotë në Torino, duke luajtur 22 ndeshje në total, para se të bashkohej me Bayern Munich në sezonin 2015-2016, fillimisht i huazuar dhe pastaj u ble.

Ai nuk është talenti i parë i ri, që kalon përmes Juventusit, para se të bëhet yll; me legjendën e Arsenalit, Thierry Henry, një tjetër as i dukshëm në atë listë. Fabio Capello beson se kjo nxjerr në pah gabimet e gjigantëve të Serie A dhe filozofisë së tyre të transferimeve:

“Coman konsiderohet mjaft i mirë për të filluar në një finale të Champions-it për Bayern Munich. Me sa duket, Juventusi vazhdon të përsërisë të njëjtat gabime. Henry mbërriti kaq i ri te Juventusi, por ata e lanë të largohet dhe më pas lulëzoi tek Arsenali. Coman po ndjek një rrugë të ngjashme tani në Mynih. Kur shihni cilësinë, duhet të keni durimin të prisni. Ju nuk mund të prisni që një lojtar i ri të jetë menjëherë protagonist në nivelin më të lartë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments