No menu items!
Ballina KRYESORE Thaqi: Jam asimptomatik, çudi që pozitiv po dalin edhe lojtarët që e...

Thaqi: Jam asimptomatik, çudi që pozitiv po dalin edhe lojtarët që e kanë kryer virusin para një muaji!

Drita, Gjilani, FC Prishtina ishin skuadrat nga Kosova që siguruan pjesëmarrjen në garat evropiane këtë edicion.

Drita si kampion ishte kualifikuar në Ligën e Kampionëve, Gjilani si nënkampion në Ligën e Evropës, së bashku me FC Prishtinën si fituese e Kupës së Kosovës.

Por, pandemia COVID-19 ndikoi keq te klubet kosovare, të cilat u përballën me probleme të shumta jashtë vendit, me disa raste pozitive me virusin korona.

Dritës iu anulua ndeshja në Ligën e Kampionëve ndaj Linfieldit, duke zbritur në Ligën e Evropës, ashtu si edhe FC Prishtinës ndeshja me Lincoln Red Impsin, derisa Gjilani në tentimin e dytë e zhvilloi ndeshjen ndaj Tre Pennes, të cilin e fitoi me shifrat 1:3.

Mbrojtësi dhe kapiteni i FC Prishtinës, Armend Thaqi në një bisedë me “Zeri” ka thënë se situata e krijuar së fundmi në klubin prishtinas ka qenë dëshpëruese.

“Janë ndjenja jo të mira sepse po na shkon një vit mundi poshtë, por kjo është situata e krijuar në gjithë botën dhe nuk kemi çfarë të bëjmë, vetëm duhet të pajtohemi me këtë”, deklaroi fillimisht Thaqi.

Thaqi ishte ndër futbollistët e rezultuar pozitiv me virusin korona, por që ai thotë se nuk e ka asnjë simptomë.

“Puna e virusit është pak e vështirë sepse po dalin pozitiv edhe ata lojtarë që e kanë kryer infeksionin para një muaji apo më shumë”, potencoi ish-mbrojtësi i Gjilanit.

“Personalisht, nuk kam asnjë simptomë të vetme të virusit dhe kam dalur pozitiv”, insistoi Thaqi.

Për fund, në lidhje me të ardhmen e tij, Thaqi deklaroi se shumë shpejt gjithçka do të dihet.

“Nuk ka ende diçka konkrete për të ardhmen time. Presim këto ditë të sqarohet gjithçka”, përfundoi të dielën Armend Thaqi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments