No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ndërron jetë legjenda e Vëllaznimit, Ademi ngushëllon familjen dhe klubin

Ndërron jetë legjenda e Vëllaznimit, Ademi ngushëllon familjen dhe klubin

Është ndarë nga jeta ish-futbollisti e ish-kryetari i klubit të Vëllaznimit, Fehmi Macula. Ai ishte pjesë e gjeneratës së artë të një prej ekipeve më me traditë në vendin tonë. Familjes Macula dhe KF Vëllaznimi nëpërmjet një telegrami ngushëllime i ka shprehur edhe i pari i FFK-së, Agim Ademi.

Telegrami i FFK-së

Telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Fehmi Maculës  Prishtinë, 23 gusht, 2020 E nderuara Familje Macula! Të nderuar drejtues, staf, futbollistë e tifozë të KF “Vëllaznimi” Me pikëllim të thellë e morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Fehmi Maculës, ndaj ju lutem më lejoni që në emrin tim, KE, klubeve, futbollistëve dhe tërë komunitetit të futbollit, të ju shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe të thella. Fehmi Macula ishte pjesë e gjeneratës më të ndritshme të Vëllaznimit në vitet e 50-ta të shekullit të kaluar, derisa përveç si futbollist, kontributin e tij për klubin gjakovar e dha edhe si kryetar. Me paraqitjet e tij në fanellën kuqezi Fehmiu la gjurmë të pashlyeshme, duke qenë shembull për shumë të rinj të asaj kohe. Ai kishte virtyte të larta njerëzore dhe sportive dhe si të tillë do ta kujtojmë përherë. I lehtë i qoftë dheu i Kosovës! Me respekt Agim Ademi, president i FFK-së

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Recent Comments