No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Debat i nxehtë se kush do ta anulojë ndeshjen!

Debat i nxehtë se kush do ta anulojë ndeshjen!

Ndeshja parakualifikuese për Europa League ndërmjet Lincoln Red Imps dhe Prishtinës, e paraparë të zhvillohet sot në orën 18:00 është vënë në dyshim të madh. Kjo për faktin se në testet e kryera në laboratorin e licencuar të UEFA-s në Spanjë, madje 9 persona nga ekspedita e Prishtinës kanë rezultuar pozitivë. Të dy klubet tani janë në pritje të vendimit nga delegati i UEFA-s, nëse do të vendoset që ndeshja të zhvillohet sonte apo jo, raporton Futbolli.info. Rregullat e UEFA-s thonë se nëse një skuadër i ka 13+ lojtarë negativ në testin për Covid-19 mjafton që ta zhvillojë ndeshjen, por se a do të veprohet kësisoj mbetet të shihet. Nga burime të afërta me klubin bardhekaltër mësojmë se i gjithë debati tani po bëhet rreth asaj se kush do ta marrë vendimin për anulimin e ndeshjes. Nëse një vendim të tillë e marrin autoritetet e Gjibraltarit, atëherë Prishtina mund ta kërkojë fitoren në tavolinë, por në rast se ndeshjen e anulon delegati i UEFA-s, atëherë gjasat janë të mëdha që Lincoln Red Imps të kalojë tutje.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments