No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina e pafat, sërish shumë futbollistë i dalin pozitiv në Covid-19!!!

Prishtina e pafat, sërish shumë futbollistë i dalin pozitiv në Covid-19!!!

Prishtina i ka marrë rezultatet e testeve të bëra dje për Covid-19, para ndeshjes kualifikuese për Ligën e Evropës ndaj skuadrës nga Gjibraltari, Lincoln.

Përsëri disa futbollistë të bardhekaltërve kanë rezultuar pozitivë, raportojnë burimet nga Gjibraltari, përcjellë “Olle”.

Zhvillimi i ndeshjes është në “ajër”, pasi që krejtësisht do të varet nga autoritetet e atjeshme.

Prishtina i ka të gatshëm 13 futbollistë, aq sa i kërkon rregullorja, për të zhvilluar ndeshjen.

Përkundër këtij fakti, as herën e kaluar nuk ishte lejuar zhvillimi i takimit, por mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat kësaj radhe.

Ndërkohë, faqja zyrtare e Prishtinës nuk ka konfirmuar asnjë informacion, duke vazhduar gjumin e thellë ashtu si herën e kaluar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments