No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Mezani: Të qëndrojmë me këmbë në tokë, APOEL-i është nivel tjetër

Mezani: Të qëndrojmë me këmbë në tokë, APOEL-i është nivel tjetër

Gjilani do të ketë punë me një klub në nivel krejtësisht tjetër për dallim nga ai me të cilin luajti në ndeshjen parakualifikuese për Ligën e Evropës. Pas fitores ndaj Tre Pennes në San Marino, nënkampioni kosovar do të përballet me gjigantin qipriot, APOEL-in në fazën e parë kualifikuese.

APOEL-i është nivel shumë më i lartë se Tre Pennes. APOEL-i ka përfunduar në vendin e tretë në kampionatin e Qipros. APOEL-i ka 28 tituj të kampionit të Qipros dhe 21 kupa të këtij vendi. Jo shumë kohë më parë, në edicionin 2011/2012, ka luajtur në fazën grupore të Ligës së Kampionëve. Madje arriti edhe në çerekfinale.

Në fazën grupore të Championsit ka luajtur edhe në edicionin 2014/15.

Në Ligën e Evropës ka luajtur në fazën grupore së fundi në edicionin 2016/17, kur arriti deri në një të tetën e finales. Pra rundet e para kualifikuese APOEL-i i kalon pa telashe.

Për vështirësitë që do të kenë në atë përballje e ka pranuar edhe trajneri i Gjilanit, Gentan Mezani. Në Interaktiv të KTV-së, të premten Mezani ka thënë se niveli i Gjilanit me atë të APOEL-it janë larg.

“Unë dua të qëndroj me këmbë në tokë. Niveli i APOEL-it dhe ai i joni janë ende larg. Por shpresoj që të bëjmë një lojë të bukur”, është shprehur ai.

“Pavarësisht shumë problemeve para ndeshjes, ekipi është treguar profesionist sonte dhe ishte i vëmendshëm te takimi. Fitorja ishte e merituar”, shtoi ai.

Ndeshja Gjilani – APOEL do të luhet më 27 gusht në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bashkimi zyrtarizon trajnerin e ri

Bashkimi ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Skuadra nga Prizreni ka bërë të ditur se në pjesën e mbetur të edicioni trajner do...

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

Recent Comments