No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Klinsmann thërret Bale të kthehet te Spurs

Klinsmann thërret Bale të kthehet te Spurs

Ish-sulmuesi i Tottenham, Jurgen Klinsmann, i ka bërë thirrje Gareth Bale që të kthehet te Spurs.

Sulmuesi i Real Madrid nuk ka një marrëdhënie të mirë me trajnerin Zidane dhe ka bërë të ditur se është gati t’i kalojë dy vitet e fundit të kontratës që ka me mardrilenët edhe pa luajtur.

Klinsmann ka thënë për talkSport:

“Qëndrimi në stol është ndëshkimi më i keq për një lojtar. Gjëja më e rëndësishme për çdo futbollist është të jetë në fushën e lojës. Kur kjo nuk ndodh, atëherë duhet të mendosh për t’u larguar”.

“Si tifoz i Tottenham-it, do të doja që ai të kthehej. Ne do ta adhuronim një lojtar si ai javë pas jave në televizor”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments