No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR De Jong: Golat me kokë janë specialiteti im!

De Jong: Golat me kokë janë specialiteti im!

Sulmuesi i Sevilla-s, Luuk de Jong, ka folur për BT Sports pas finales së Europa League të fituar kundër Inter-it, në të cilën ai ka realizuar një dygolësh.

“Është e pabesueshme. Kemi pasur kaq shumë ndeshje të vështira gjatë gjithë kompeticionit, por kemi luajtur si skuadër. Jemi një familje”.

“Ne e nisëm mirë, por ata shënuan papritur. Unë realizova dy gola, një ndjesi e jashtëzakonshme për mua”.

“Trajneri më tha sot në mëngjes se do të isha titullar. Unë i thashë se jam gjithmonë gati dhe gjërat shkuan mirë sot”.

Në lidhje me dygolëshin me kokë: “Mendoj se është specialiteti im. Krosimi i parë i Navas ishte perfekt, i dyti gjithashtu”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Dramë në Drenas, Alidema e rikthen Dritën në pozitën e parë

Festim Alidema ka shënuar një supergol në minutën e 5-të të kohës shtesë, duke ia sjellë Dritës një...

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Recent Comments