No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Anulohet ndeshja Lincoln – Prishtina

Anulohet ndeshja Lincoln – Prishtina

Ndeshja e sotme ndërmjet Lincoln Red Imps dhe Prishtinës, në kuadër të parakualifikimeve për Europa League është anuluar. Kjo ndeshje ishte paraparë të niste në orën 18:00, por duke pasur parasysh se 8 lojtarë të Prishtinës rezultuan pozitiv, klubi bardhekaltër nuk e plotësonte kushtin e UEFA-s që t’i ketë së paku 13 futbollistë të gatshëm për lojë. Në kohën e paraparë të ndeshjes në fushë dolën për stërvitje futbollistët e Lincolnit dhe zyrtarët e UEFA-s për këtë ndeshje, me gjasë me qëllim që ta kenë më të lehtë marrjen e vendimit për rezultat zyrtar. Në anën tjetër, prishtinasit qëndruan në hotel. Në një njoftim të shkurtër, Prishtina ka theksuar se vendimin për anulimin e ndeshjes e kanë marrë autoritetet e Gjibrlatarit dhe jo UEFA.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments