No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Rummenigge: Messi duhet të qëndrojë te Barça

Rummenigge: Messi duhet të qëndrojë te Barça

Nga Lisbona, ku ndodhet me Bayernin e tij për të luajtur finalen e Ligës së kampionëve përballë Paris Saint Germain, Karl-Heinz Rummenigge ka gjetur kohën për të dhënë një intervistë për mediat italiane.
Duke qenë se sonte luhet finalja e Ligës së Europës, presidenti i klubit bavarez nuk mund të shmangte komentet në lidhje me Interin, skuadër me të cilën është aktivizuar për 3 sezone, duke shënuar 42 gola në 107 ndeshje.
“Kam folur në telefon me mikun tim të vjetër, Marottën dhe i kam thënë se dua një fundjavë të jashtëzakonshme, për të festuar të dy skuadrat e mia. Do të ishte bukur t’i ritakoja në Budapest për Superkupën e Europës”, deklaroi Kalle.
Bayerni dhe Interi do të takohen javën e ardhshme për të folur edhe për të ardhmen e sulmuesit kroat Ivan Perisic, i cili është i huazuar te bavarezët, ndërsa Rummenigge ka komentuar edhe zërat për një transferim të mundshëm të Lionel Messit te zikaltrit.
“Perisic është një futbollist që më pëlqen shumë mua, por i pëlqen edhe trajnerit Flick,. Nuk është lojtar spektakolar, por lë gjithmonë shenjë në fushën e lojës dhe ka një rendiment për t’u admiruar. Megjithatë për gjithçka do të flasim me Interin në përfundim të angazhimeve europiane. Messi te Interi? Të jem i sinqertë, shpresoj që Messi të mbetet te Barcelona, sepse futbollistë si ai duhet ta mbyllin karrierën në klubin ku kanë shkruar historinë. Sigurisht që te Interi do të bënte shumë mirë, por ai duhet të mbyllë karrierën te Barça”, u shpreh Rummenigge.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Bunjaku shpalos detajet e projektit VAR: FIFA na ka përgëzuar për punën e bërë

VAR-i në Kosovë do të bëhet realitet në një të ardhme të afërt. Edhe pse ka të tillë që ende nuk besojnë...

Statovci: Nuk e di çfarë kërkojnë klubet pa stadiume në Superligë!

Ish-futbollisti i njohur kosovar, Faruk Statovci, tani në rolin e analistit ka kritikuar klubet e vogla, e sidomos ato që nuk kanë...

Munishi jep vlerësimin e tij për rastin diskutabil te Prishtina-Llapi

Ismet Munishi ka folur për rastin diskutabil në ndeshjen Prishtina – Llapi. Llapjanët janë ankuar në një penallti të...

Boshnjaku: Rezultatet na mundësojnë të luftojmë për dy trofetë

Me fitoren e Dritës ndaj Feronikelit të dielën (sot) ka përfunduar edhe java e 23-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Recent Comments