No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti i FFK-së uron Gjilanin; Përpara me guxim e besim!

Presidenti i FFK-së uron Gjilanin; Përpara me guxim e besim!

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi e ka uruar Gjilanin për debutimin e suksesshëm në garat evropiane, ku ka nënvizuar vështirësitë që ka kaluar skuadra gjilanase për shkak të testeve për Covid-19. Skuadra e drejtuar nga Gentjan Mezani, sonte, në San Marino e mposhti Tre Pennen, me rezultat 3:1, duke kaluar në rrethin e parë kualifikues të Europa Leagues, ku do të ballafaqohet me skuadrën e madhe qipriote, Apoel Nikosia.

“Shumë stres e peripeci për ditë të tëra, por në fund gjithçka shpërblehet me debutim të suksesshëm të Gjilanit në Europa League.
Përgëzoj futbollistët, stafin teknik, drejtuesit e klubit dhe ‘Skifterat’ për fitoren e parë evropiane kundër skuadrës Tre Penne nga San Marino (3:1) dhe kualifikimin në rrethin e parë të kësaj gare.
Përpara me guxim e besim për sukses edhe në ndeshjen e ardhshme kundër Apoel Nikosia në stadiumin tonë mitik ‘Fadil Vokrri’!”, ka shkruar presidenti Ademi në mesazhin e tij të urimit për gjilanasit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments