No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Legjenda e Barçës: Po iku Messi, edhe unë pas tij!

Legjenda e Barçës: Po iku Messi, edhe unë pas tij!

Lionel Messi është i paprekshëm në Katalonjë, është “mbreti” i Barcelonës. Duke qenë se prej gati një dekade e gjysmë ka dhënë gjithçka, sikurse edhe ka fituar, me Blaugrana-t, tifozët nuk mund ta mendojnë yllin argjentinas me fanellë tjetër. Megjithatë, pas turpërimit 8-2 në Champions, nga Bayern Munich, 33-vjeçari flitet se po kërkon opsione të tjera, duke u distancuar nga kaosi që ka përfshirë klubin. Njëri ndër ata, që flet plot emocione për të ardhmen e Messit, është legjenda e Barcelonës, Lobo Carrasco. Ai, as në ëndrrat më të këqija nuk dëshiron ta shikojë argjentinasin larg Blaugrana-ve.

Lobo Carrasco, që e ka veshur fanellën e skuadrës katalanase nga viti 1978 deri më 1989, tha për ‘El Chiringuito de Jugones’: “Nëse Leo largohet, do të iki bashkë me të deri në driblimin e fundit. Nëse largohet nesër, unë do të iki me të kudo qoftë. Asnjë nuk më emocionon më shumë se ai. Gjithçka po më duket si në ëndërr, shpresoj shumë që asgjë të mos jetë e vërtetë. Nuk dua kurrsesi që historia e mrekullueshme e tij me Barcelonën të përfundojë në këtë mënyrë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments