No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Kahn: Neuer mund të luajë për një kohë të gjatë

Kahn: Neuer mund të luajë për një kohë të gjatë

Oliver Kahn është mjaft i sigurt në lidhje me finalen e Ligës së Kampionëve, të cilën thotë se do ta fitojë Bayern Munich ndaj PSG, të dielën në mbrëmje. Menaxheri i bavarezëve, gjatë një tele-konference, të raportuar gjithashtu nga Sport1 dhe mediat gjermane, u ndal në rolin e Manuel Neuer, duke lënë edhe një shaka t’i shpëtojë për për Gianluigi Buffon:

“Bayern Munich udhëhiqet nga një trajner si Flick, i cili gjen gjithmonë mënyrën dhe fjalët e duhura për të përçuar mesazhin e duhur te lojtarët e tij, i motivon ata të kërkojnë përherë më shumë. Ky është sekreti i skuadrave të shkëlqyera. Ne e dimë forcën e PSG, por njohim edhe potencialin tonë”.

Dhe pikërisht në lidhje me potencialin e bavarezëve, ish-portieri i shquar përqendrohet te Manuel Neuer, i konsideruar si një armë e rëndësishme e Bayern Munich. “Kur një portier plaket, ai nuk përkeqësohet, përkundrazi. Neuer është 34 vjeç dhe ende mund të luajë për një kohë të gjatë. Buffon? Epo, sa vjeç është ai? Deri 50… “, – tha ish-portieri gjerman me njëlloj doze ironie, duke bërë një paralelizëm midis “gardianit” të klubit bavarez dhe veteranit italian.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments