No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ja kur zhvillohet ndeshja Gjilani - APOEL

Ja kur zhvillohet ndeshja Gjilani – APOEL

Gjilani ka kaluar pengesën e parë në Europa League. Në ndeshjen e parë evropiane në histori të klubit, gjilanasit kanë mundur skuadrën e Tre Pennes në Stadiumin Kombëtar të San Marinos, në kuadër të fazës parakualifikuese, me rezultat, 3:1. Tani kundërshtari i radhës për Gjilanin në raundin e parë kualifikues do të jetë klubi i famshëm qipriot, APOEL nga Nicosia. Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” më 27 gusht, pra të enjten e ardhshme.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon rrena!

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reagur sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali "Gazeta...

Shkëmbi: Llapi e meritoi fitoren, ne luajtëm dobët

Trajneri i Ballkanit, Bledi Shkëmbi ka vlerësuar se skuadra që drejton luajti dobët ndaj Llapit. Llapi në Podujevë e mposhti Ballkanin me rezultatin 1:0. Sipas...

Batatina: Meritat për fitore u takojnë lojtarëve, synojmë Evropën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina ka thënë se meritat për fitoren kundër Ballkanit u takojnë futbollistëve të tij. Llapi mposhti Ballkanin të dielën me...

Dukagjini fiton derbin ndaj A&N, ja të gjitha rezultatet e Ligës së Parë!

Dukagjini ka triumfuar në kryendeshjen e javës, derisa e ka mposhtur skuadrën e A&N në udhëtim me rezultat 1-0. Fitore tejet të rëndësishme ka realizuar...

Recent Comments