No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Handanovic tregon arsyen e dështimit në finale

Handanovic tregon arsyen e dështimit në finale

Portieri i Inter-it, Samir Handanovic, ka folur për Sky Sport pas humbjes së pësuar kundër Sevilla-s në finalen e Europa League.

“Jemi shumë të hidhëruar dhe të zhgënjyer, por duhet të shikojmë përpara. Është një pikënisje dhe duhet të luajmë ndeshje të tjera si këto”, ka thënë numri një i Inter-it.

“Çfarë na ka munguar? Do të ishte e lehtë të thuash diçka tani. Mendoj se ndeshja mund të jetë vendosur nga disa episode, si goli i gabuar nga Lukaku”.

“Ata kanë rënë në pjesën e dytë dhe ne duhej ta kishim menaxhuar më mirë ndeshjen, sepse ata ishin më të lodhur. Më pas ka ardhur edhe episodi i autogolit, gjërat mund të kishin shkuar ndryshe”.

“Duhet të mësojë nga ndeshje si kjo. Nga humbjet duhet mësuar. Sevilla ka qenë një kundërshtar i vështirë, i bëj komplimentet dhe ne duhet të shkojmë përpara”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments