No menu items!
Ballina KRYESORE Trepça'89 nis përforcimet për edicionin e ri

Trepça’89 nis përforcimet për edicionin e ri

Trepça ’89 është zgjuar nga gjumi dhe më në fund ka prezantuar dy përfodrcimet e para për edicionin e ri të Superligës. “Minatorët” kanë arritur marrëveshje me Ervin Kacar dhe Kreshnik Nebihun. Ky i fundit rikthehet nga kampionati shqiptar, kurse Kacar vjen nga Novi Pazari.

Njoftimi i plotë i 89-shit

KF Trepça’89 nënshkruan me dy futbollistë

20.08.2020 KF Trepça’89 zyrtarizon dy prurjet e reja në ekipë.

Ervin Kacar
I lindur më 10.08.1991 Novi Pazar.
Luan në pozicionin e mbojtësit të djathtë por gjithashtu mund të luaj dhe përpara si mesfushor i krahut të djathtë.

Ish-lojtari i KF Ferizajit në sezonën 2018/19 ku ishte pjesë e klubit për 6 muaj dhe bëri paraqitje shumë të mira.

Ish-futbollisti i FK Josanica (2011-14, 2015/16),
AS Koma (2014/15), Novi Pazar (2016/17, 2019-20), Podeba Prilep (2017),
OFK Petrovac (2017/18), KF Ferizaj (2018/19)
FK Tutin (2019/20).

Kacar për kohën më të madhë të karrierës së tij ka qenë lojtarë i ligave Serbe ku ka lujatur për Super ligën Serbe gjithashtu edhe për ligën e parë.

Kreshnik Nebihu
I lindur më 06.18.1997

Mesfushori Mitrovicas rikthehet në vendlindje, pas një viti të sukseshëm personal në Shqipëri tek FC Flamurtari Vlorë edhe pse ekipa nga Vlora ra nga Superiora Shqiptare Kreshnik Nebihu bëri disa paraqitje mjaftë të mira ku u paraqitë në 27 ndeshje kampionale ku gjithashtu shënoi një gol dhe në një ndeshje në Kupën Shqiptare.

Ish-futbollisti i KF Hajvalia (2013/14), SC Gjilani (2014/15), KF Drenica (2015/16),
CFR Pforzheim (2016/17), KF Vushtrria (2017/18), KF Trepça (2018/19),
FC Flamurtari (2019/20).

Nebihu që në moshë të re ishte pjesë e disa ekipeve Kosovare ku bëri mjaftë paraqitje, ai për një vit ishte gjithashtu pjesë e ekipës Gjermane CFR Pforzheim e cila garon në ligën e pestë në Gjermani dhe së fundmi pjesë e Kampionatit Shqiptarë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments