No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sonte Gjilani debuton në Evropë (frikë nga rezultatet e testeve!)

Sonte Gjilani debuton në Evropë (frikë nga rezultatet e testeve!)

Gjilani sonte shkruan historinë e klubit. Nënkampionët luajnë ndeshjen e parë ndërkombëtare në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Ekipi i Gentjan Mezanit do të përballet me modestët e Tre Pennes në San Marino.

Ndeshja që do të zhvillohet në stadiumin e atjeshëm kombëtar dhe do të fillojë prej orës 21:00.

Gjilanasit kanë udhëtuar me dy mungesa, Keita dhe Plaku.

Ndërkohë, sot skuadra do të marrë edhe rezultatet e testeve për Covid-19, me shpresën që s’do t’i ndodhë ajo që i ndodhi Dritës e Prishtinës.

Lajm i mirë është fakti që sfida do të transmetohet drejtpërdrejtë nga Radio Televizioni i Kosovës.

Gjilani është favorit absolut për këtë ndeshje, marrë parasysh që ka dukshëm futbollistë më kualitativ në ekip.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments