No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sërish një rast pozitiv te Prishtina në testet e kryera në IKSHPK!

Sërish një rast pozitiv te Prishtina në testet e kryera në IKSHPK!

Në 27 testimet e reja të Prishtinës për Covid-19 ka dalë një rast pozitiv. Lajmi është bërë i ditur nga IKPSHK.
Me kërkesë të KF Prishtina sot, me datën 20.08.2020, IKSHPK ka kryer testimin për prani të SARS-CoV-2 te anëtarët e ekipit të dytë të Prishtinës dhe nga 27 të testuar një ka rezultuar pozitiv dhe për këto rezultate është informuar menaxhmenti i KF Prishtinës. Futbollisti tashmë është larguar nga lista e “përforcimve” të Evropës, teksa klubi po shiqon të huazojë disa futbollistë të tjerë. Futbollistët dhe stafi i klubit do të testohen edhe njëherë para nisjes për në Gjibraltar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Finale kryeqytetase në turneun “Adem Jashari” në futsall

Në kuadër të manifestimeve për Epopenë e UÇK-së, sot në kryeqytet, në organizim të Federatës së Futbollit të Kosovës – Komisionit për Futsall, ka...

Në ndeshjen e Kategorisë së Parë nuk pyesin për COVID

Pavarësisht se situata e COVID-it vazhdon të jetë shqetësuese dhe shifrat e fundit kanë qenë alarmante, për tifozët e Burrelit në Shqipëri,...

“Kam fituar një trofe që ti nuk do ta fitosh kurrë”, Rakitic tregon anekdotën me Messi-n

Ivan Rakitic ka thënë në një intervistë për La Liga TV se është ndier shumë iprivilegjuar se ka luajtur në një ekip...

Bayern hyn në garë për Haaland, tremben skuadrat konkurrente

Bayerni i Mynihut tremb rivalët e tjerë me interesimin e shfaqur për sulmuesin e Borussias së Dortmundit, Erling Haaland. Presidenti i klubit...

Recent Comments