No menu items!
Ballina KRYESORE Rasti Rexha "bankroton" Besën e Pejës!

Rasti Rexha “bankroton” Besën e Pejës!

Përmbaruesi ia ka bllokuar xhirollogarinë FC Besa. Në fakt, klubi pejan i detyrohet 20,856 € futbollistit Kastriot Rexha. Ky i fundit tashmë e ka fituar një tjetër procedurë gjyqësore ndaj ish-ekipit të tij Besës së Pejës. Futbollisti ishte drejtuar te Përmbaruesi privat për të kërkuar marrjen e borxhit të klubit ndaj tij, raporton Sheshi. Nga kontrata e ‘firmosur’ nga dy palët, klubi i detyrohet futbollistit 20,856 euro. Tani pejanët janë të detyruar t’i paguajnë të gjitha shpenzimet e procedurave përmbarimore sipas zyrës tarifore të Odës së Përmbaruesve Privat të Kosovës. Klubit tashmë i është bllokuar xhirollogaria bankare dhe është e detyruar që t’i shlyejë borxhin futbollistit, në të kundërtën nuk do të mund të bëj asnjë qarkullim tjetër. Rexha ishte pjese e Besës së Pejës nga viti 2014 deri në vitin 2017, derisa kishte paditur prej kohësh klubin për shkak të obligimeve të pashlyera.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments