No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lukaku ka edhe një objektiv tjetër, jo vetëm barazimin e rekordit me...

Lukaku ka edhe një objektiv tjetër, jo vetëm barazimin e rekordit me Ronaldon

Interi do të ndeshet me Sevilla-n në finalen e Europa League të premten në mbrëmje.

Një nga protagonistët e ndeshjes do të jetë Romelu Lukaku, i cili do të kërkojë t’i dhurojë zikaltërve trofeun, por edhe të arrijë dy objektiva të tjerë personalë.

Belgu ka realizuar 33 gola në ndeshjet e luajtura në të gjitha kompeticionet në sezonin e tij të parë me zikaltrit, një më pak se Fenomeni në sezonin e tij të parë me Inter-in.

Në finalen e së premtes, Romelu mund të barazojë ose të thyejë rekordin e legjendës brazialiane për numrin më të madh të golave të shënuar nga një lojtar në sezonin e parë me Inter-in.

Gjithashtu, belgu do të kërkojë të shpallet edhe golashënuesi më i mirë i kompeticionit. Aktualisht renditja kryesohet nga Bruno Fernandes me 8 gola, ndërsa Lukaku është në kuotën e 6 realizimeve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kuvendi i Punës i FFK-së më 8 prill

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ka mbajtur mbledhjen e radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi. Në këtë takim është vendosur që Kuvendi...

Klopp e Solskjaer njëzëri: Nuk i lëmë futbollistët t’i bashkohen Kombëtareve

Një problem serioz në horizont për trajnerët e Premier League-s. Nga data 22 deri më 31 mars, do të ndërpriten të gjitha...

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Recent Comments