No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ja pse Besmir Bojku nuk do të udhëtojë me Prishtinën në Gjibraltar

Ja pse Besmir Bojku nuk do të udhëtojë me Prishtinën në Gjibraltar

Trajneri i përkohshëm i Prishtinës, Ramiz Krasniqi, i cili do ta drejtojë skuadrën bardhekaltër në ndeshjen e së shtunës kundër Lincoln Red Imps, nuk do të ketë në dispozicion futbollistin e Feronikelit, Besmir Bojku. Arsyeja e mosudhëtimit të këtij lojtari me pjesën tjetër të futbollistëve “të përkohshëm” të Prishtinës qëndron tek fakti se lojtari ka qenë në formë huazimi te Feronikeli nga Shkëndija. Si rrjedhojë, klubi nga Drenasi nuk e ka të drejtën ta huazojë një futbollist në një skuadër tjetër kur ai është në formë huazimi, raporton Futbolli.info nga burimet e klubit bardhekaltër. Ndeshja Lincoln Red Imps – Prishtina është planifikuar të zhvillohet të shtunën, me kusht që të gjithë lojtarët dhe stafi i Prishtinës të dalin negativ në testin për Covid-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments