No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Avancojnë negociatat Milan-Ibra

Avancojnë negociatat Milan-Ibra

Është e qartë se negociatat midis Milan dhe Zlatan Ibrahimovc nuk po shkojnë aq mirë sa pritej.

Problemi qëndron te paga e Ibras. Gjiganti suedez kërkon jo më pak se 7 milionë euro për të qëndruar te kuqezinjtë, ndërsa këta të fundit nuk dukej se donin të ofronin aq shumë për sulmuesin, duke vlerësuar shumën e  5 milionë eurve si të duhurën.

Mirëpo në fund, duket se klubi milanez është dorëzuar dhe ka rënë dakord me kërkesat e 38 vjeçarit. Sipas “La Gazzetta dello Sport” , kuqezinjtë janë të gatshëm t’i ofrojnë Ibras plot 6 milion € në sezon.

Tashmë pritet vetëm përgjigja e futbollistit suedez, që pritet të jetë pozitive.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments