No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zyrtare: Ramiz Krasniqi trajner i përkohshëm i Prishtinës

Zyrtare: Ramiz Krasniqi trajner i përkohshëm i Prishtinës

Pasi që UEFA ka shtyrë ndeshjen e FC Prishtinës për të premten apo të shtunën dhe se klubi i kryeqytetit do të duhet të këtë një përbërje krejtësisht tjetër në këtë ndeshje, është caktuar edhe trajneri që do ta drejtojë Prishtinën në këtë ndeshje. Lajmin se Ramiz Krasniqi do të jetë trajner i përkohshëm i FC Prishtinës e ka lajmëruar edhe vet klubi i Prishtinës  

Është ky trajneri i Kosovës U19 që do ta drejtojë klubin më të trofeshëm në Kosovë në këtë ndeshje, Ramiz Krasniqi.

Ndeshja në mes të Lincoln Red Imps dhe Prishtinës ishte paraparë që të luhet të martën në kuadër të rrethit preliminarë por ajo u anulua për shkak se tetë lojtarë të klubit kosovar u testuan pozitivë me COVID-19.

Lajmin e ka konfirmuar FC Prishtina në faqen e vet zyrtare.

“Seleksionuesi i U19 të Përfaqësueses së Kosovës, ish-futbollisti i Prishtinës, ish-trajneri i Prishtinës (2001/02; 2006; 2010-2012; 2015; 109 ndeshje ka udhëhequr skuadrën), Ramiz Krasniqi, do t’i prijë skuadrës në ndeshjen që do të zhvillohet me Lincoln.

FC Prishtina falënderon ikonën e klubin, trajnerin Krasniqi, që ka pranuar të udhëheq skuadrën në këto kushte aspak normale.

Për listën e futbollistëve do të iu njoftojmë me kohë. Administrata e klubit në krye me përgjegjësen kryesore në kontakt me UEFA-n, Shkenca Goçi, po punon maksimalisht për t’i arritur afatet e protokolleve të kërkuara nga UEFA dhe sapo të mbyllen të gjitha procedurat do të informoheni gjerësisht”, thuhet në këtë komunikatë të Prishtinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments