No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Nagelsmann: S’jemi të parët që i eliminon Neymar

Nagelsmann: S’jemi të parët që i eliminon Neymar

Julian Nagelsmann, trajneri RB Leipzig, e ka pranuar se PSG ishte ekipi më i mirë në fushë dhe e meritoi kualifikimin në finalen e Champions League. “Në fund, kundërshtari ishte thjesht më i mirë se ne. Duhet ta pranojmë diçka të tillë”, thotë fillimisht tekniku gjerman.

Më tej Nagelsmann shton: “Ne ishim në gjysmëfinale dhe duhet të jemi krenarë për këtë. Nuk do të jemi skuadra e parë që nuk e ndalëm Neymar dhe nuk do të jemi as të fundit. Parisi bëri një ndeshje shumë të mirë. Ne bëmë një ose dy gabime, që janë shumë.

Në 10-12 minutat e para u paraqitëm mirë dhe patëm disa shanse. Ishte një gabim i pafat te goli i parë dhe pas golit të dytë më pas ishte gjithçka shumë e vështirë. Kjo sepse PSG ka shumë cilësi.

E nisëm mirë pjesën e dytë, por pësuam edhe golin e tretë kur ne po bënim presing. Normalisht ka zhgënjim dhe kjo ndjenjë do duhet disa ditë të largohet. Gjithsesi skuadra tregoi karakter, por duhet pranuar që kundërshtari është më i fortë”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Cassano: Interi është qesharak në Ligën e Kampionëve. Futboll në Itali nuk luajnë ata, por Atalanta

Ish sulmuesi i Milanit dhe Interit Antonio Cassano foli me mikrofonat BoboTV duke skanuar situatën e Interit. “Ka gjetur një qëndrueshmëri të madhe. Skuadra...

Reali barazon në frymën e fundit ndaj Sociedad, titulli largohet akoma më shumë 

Reali i Madridit nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 mbrëmjen e sotme ndaj Sociedadit në shtëpi. Një barazim që...

Java e 23-të në Superligë luhet në fundjavë, vëmendja në “Fadil Vokrri” dhe “Rexhep Rexhepi”

Java e 23-të në Superligën e Kosovës do të vazhdojë në fundjavë. Fillimisht, ndeshja e parë do të luhet...

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Recent Comments