No menu items!
Ballina KRYESORE Drenica bëhet me kryesi të re, ja kush do ta drejtojë atë

Drenica bëhet me kryesi të re, ja kush do ta drejtojë atë

Drenica ka zgjedhur kryetarin e ri. Kuqezinjtë do të drejtohen nga Ilir Veliqi.

Më poshtë njoftimi i klubit me emrat e kryesisë së re:

Sot është mbajtur mbledhja e antarëve të KF Drenica, ku janë zgjedhur organet e reja drejtuese të klubit.

Në rolin e kryetarit të klubit është zgjedhur biznesmeni, z. Ilir Veliqi, i cili ishte kryetar i klubit edhe në vitin 2018.

Anëtarët tjerë të bordit janë: Rexhep Birinxhiku, Ismet Mustafa, Ilaz Halili, Hajrullah Lushtaku, Haradin Deliu, Bashkim Rushiti, Lulzim Fazliu, Albert Lushtaku dhe Nazmi Xani, Avdi Tahiraj.

Nënkryetar i klubit është zgjedhur: z. Rexhep Birinxhiku

Drejtor Sportiv i klubit është zgjedhur: z. Lulzim Fazliu

Rol vendimtar në këtë mbledhje si gjithmonë pati kryetari i Komunës së Skenderajt, z. Bekim Jashari, si dhe Drejtori i Kulturës Rinisë dhe Sportit së Skenderajt, z. Abdyl Ymeri të cilët i dhanë mbeshtetje të plotë organëve të reja drejtuese, duke ju uruar suksese.

Ndërsa bordi i ri, tashmë do të angazhohet për konsolidimin e skuadrës dhe kryesisë për t’u përgatitur për edicionin e ri të garave 2020/2021”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Fitojnë Ballkani e Trepça ‘89

Ballkani dhe Trepça ’89, kanë shënuar fitore identike në ndeshjet e xhiros së 23 të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra e Ballkanit e...

Ish-futbollisti i Kosovës parashikon: Bledi Shkëmbi apo Bledar Devolli, humbja njërin mund ta lë pa punë

Elita e futbollit kosovar sot sjell një ndeshje jashtëzakonisht interesante dhe të fortë. Fjala është për përballjen Ballkani – Drenica e cila luhet në Suharekë...

Recent Comments