No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayerni kthehet në finale pas 7 vitesh, e mposht Lyonin pa problem!

Bayerni kthehet në finale pas 7 vitesh, e mposht Lyonin pa problem!

Mision thuajse i përmbushur! Bayern Munich shkon në finalen e Champions League dhe eliminon surprizën e bukur Lyon, që megjithatë del me kokën lart nga një kompeticion ku ranë “koka big” (Real, Manchester City, Barcelona, Juventus).

Skuadra e Rudi Garcia u likuidua 3-0 nga djemtë e Hansi Flick, që do të gjejnë në finalen e madhe të Lisbonës PSG e Mbappe dhe Neymar, por megjithatë sulmuan dhe provuan të frikësonin gjermanët.

Pas një pjese të parë në ekuilibër total, ku madje në minutat e para Lyon i futi të dridhurat Bayern, me disa raste radhazi, Gnabry do të shpikte një gol të pamundur, duke dyfishuar më pas…

Leëandoëski nuk u duk në ditën e tij më të mirë, duke shpërdoruar, teksa personazhi negativ i mbrëmjes franceze ishte Ekambi, me një shtyllë dhe një rast që në 45’ e dyta mund të hapte ndeshjen.

Në fund, polaku i Bayern realizoi edhe 3-0, duke shënuar me kokë, specialiteti i tij!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments