No menu items!
Ballina KRYESORE Zyrtare: Alban Ramadani përforcon Llapin

Zyrtare: Alban Ramadani përforcon Llapin

Skuadra e Llapit ka vazhduar t’i përforcojë radhët e veta për edicionin e ri që është paraparë të nisë më 12 shtator. Në fakt, pas Liridon Lecit, Llapi sot ka prezantuar mesfushorin defanziv me karrierë evropiane, Alban Ramadani, i cili ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare me klubin llapjan.
“Alban Ramadani është 25 vjeç, i lindur më 10.09.1994 në Genevë të Zvicrës, i gjatë 1.84 m. Ramadani pjesën më të madhe të karrierës e ka kaluar në ekipet zvicerane si: Servette FC U21, FC Stade Nyonnais, FC Chiasso, FC United Zürich, SC YF Juventus, Etoile Carouge si dhe në Itali tek skuadrat: Calcio Padova, Pordenone Calcio dhe SS Maceratese 1922. Mirësevjen Alban”, shkruan faqja zyrtare e Llapit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments