No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ujkani vazhdon kontratën me Torinon deri në verën e ardhshme

Ujkani vazhdon kontratën me Torinon deri në verën e ardhshme

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, do ta vazhdojë edhe më tutje karrierën në Itali te skuadra e Torinos.

Klubi i futbollit Torino ka njoftuar edhe zyrtarisht se e ka vazhduar bashkëpunimin me portierin e Kosovës, Samir Ujkanin deri në fund të qershorit të vitit 2021.

Në faqen zyrtare të klubit thuhet se Torino janë të kënaqur që kanë gjetur gjuhë të përbashkët me portierin kosovar i cili ka pqëviojë të madhe si futbollist.

Është raportuar se ka pranuar të qëndrojë si portier i dytë edhe për një vit te torinezët. Portieri 32-vjeçar te Torino u transferua në shtator të vitit të kaluar dhe vetëm në fund të edicionit që përfundoi javë më parë luajti një ndeshje.

Ai karrierë në Itali ka bërë edhe për disa skuadra, derisa ka luajtur edhe në Turqi. Ujkani është edhe rezervist i Arijanet Muriqit te Kosova.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments