No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sonte Prishtina e nis rrugëtimin evropian (si zakonisht) në Gjibraltar

Sonte Prishtina e nis rrugëtimin evropian (si zakonisht) në Gjibraltar

Sonte Prishtina e nis rrugëtimin e saj në Evropa Ligë. Në fazë preliminare të kualifikimeve do të ndeshen me ekipin nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps.

Ndeshja zhvillohet nga ora 18:00 në stadiumin “Victoria Stadium”.

Referi kryesor i ndeshjes do të jetë skocezi, Munro.  Ekipi vendas është në top formë pas në 5 ndeshjet e fundit ka shënuar hiq më pak se 36 gola e ka pësuar vetëm 2 gola.

Kurse Prishtina vjen pas triumfit që pati në finale të Kupës së Kosovës, ku mposhti ekipin e Ballkanit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Zidane: Nuk përfshihem në punët e gjyqtarëve!

Zinedine Zidane mbajti gjuhën, kur fliste për lojën e diskutueshme dhe, si gjithmonë, ndoqi politikën e tij për të mos folur për arbitrat. Polemikat për...

Batatina me propozim interesant për derbin gjilanas

Kryendeshja e javës së 24-t në Superligën e Kosovës në futboll sjell derbin gjilanas mes Dritës dhe Gjilanit. Ndonëse objektivat i kanë të ndryshme, prapë...

Ramadani: Mentaliteti është ajo që ka ndryshuar Prishtinën

Prishtina është skuadra më në formë në stinorin pranveror në kuadër të elitës së futbollit kosovar. Skuadra kryeqytetase e ka nisur mbarë pranverën në futbollin...

Recent Comments