No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Remzi Ejupi e pranon: Gjasat janë minimale që UEFA të vendosë në...

Remzi Ejupi e pranon: Gjasat janë minimale që UEFA të vendosë në favor tonin

Presidenti i FC Prishtina, Remzi Ejupi e ka pranuar se vendimi i UEFA-s për ndeshjen Lincoln Red Imps – Prishtina, mund të jetë në favor të klubit nga Gjibraltari. “Edhe pse ne kishim 14 lojtarë në dispozicion për ta zhvilluar ndeshjen dhe ishim në rregull sa i përket protokollit, autoritetet e Gjibraltarit nuk lejuan zhvillimin e ndeshjes. Fatkeqësisht ekziston një nen tek protokolli i ndeshjeve gjatë pandemisë për fazën parakualifikuese ku u jepet autoritet shteteve ku zhvillohen ndeshjet që të vendosin në rastet kur para zhvillimit të ndeshjeve ka të infektuar. Tash presim nesër se cili do të jetë vendimi i UEFA-s, por gjasat janë minimale për të qenë vendim i favorshëm për ne”, ka thënë Ejupi në Kanal10, përcjell Futbolli.info. Ai e ka pranuar se edhe menaxhimi dhe organizimi i klubeve kosovare dhe i vetë shoqërisë tonë në pandemi nuk është në nivelin e duhur. Sipas tij edhe pse kanë bërë përpjekje që të jenë sa më të kujdesshëm, megjithatë nuk kanë pasur mundësi që të karantinohen dhe të mos lejojnë futbollistët për të qëndruar larg kontakteve me të tjerët. Madje, ai e ka pranuar se shumë futbollistë të Kosovës gjatë kësaj kohe qëndrojnë edhe nëpër kafiteri dhe kësisoj rreziku për t’u infektuar është shumë i madh.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tifozët e Ballkanit nisin ta kërkojnë rikthimin e Ismet Munishit

Dy ndeshjet e fundit pa fitore e po ashtu edhe eliminimi nga Kupa e Kosovës ishin të mjaftueshme që aventura e Bledi...

Batatina për llapjanët që i ka kundër: Ata i kemi që çaji të pihet më shumë!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina përmes një postimi ka thënë se është i lumtur që 99% të llapjanëve e mbështetin.

“Nuk merremi me analista”: Nga Drita i reagojnë ashpër Granit Begollit për deklaratën kundrejt Xhevdet Shabanit

Nuk ka asnjë dyshim të vetëm se Xhevdet Shabani ka qenë futbollisti më i rëndësishëm te Drita e Gjilanit në vitet e...

Muharrem Sahitit komenton postin e ri në Federatën e Futbollit të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll nga muaji mars nis një mision të qartë, atë të kualifikimit në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Recent Comments