No menu items!
Ballina SPORTE TJERA NBA-Play off/ Toronto shkatërron Brooklyn, fitojnë Clippers e Denver

NBA-Play off/ Toronto shkatërron Brooklyn, fitojnë Clippers e Denver

Kanë startuar ndeshjet e para çerekfinale të play off-it në NBA. Në Konferencën e Lindjes, skuadra kampione e Toronto fitoi 134-110 ndaj Brooklyn, sfidë e komanduar nga ekipi kanadez. 7 lojtarë të Toronto, përfshi 5 titullarët, realizuan mbi 12 pikë, me VanVleet që realizoi 30 pikë e 11 asist.

Në Lindje fiton edhe ekipi i Boston, që mposhti 119-101 Philadelphia. Sfidë e ekuilibruar, ku herë udhëhiqte njëri ekip e herë tjetri. Në periodën e fundit Boston mori frenat e lojës në dorë dhe triumfoi falë 32 pikëve e 13 rebound të Tatum.

Në Perëndim, ekipit të Denver iu desh koha shtesë për të mundur Utah Jazz 135-125, ndeshje me rivalitet shumicën e kohës. Murray me 36 pikë ishte lider për Denver, mbështetur nga Jokic me 29 pikë e 10 rebound.

Në çerekfinalen e fundit luajtur sot, Clippers fituan 118-110 ndaj Dallas, sukses i merituar i ekipit kalifornian, që e dominuan ndeshjen shumicën e kohës. Leonard realizoi 29 pikë e 12 rebound, ndërsa Paul George e mbylli me 27 pikë, një dyshe që bëri diferencën në parket, duke i bërë të pavlefshme 42 pikët e Doncic.

Konferenca e Lindjes, – Çerekfinale play off

1-8, Milwaukee – Orlando

2-7, Toronto – Brooklyn, 134-110 (1-0)

3-6, Boston – Philadelphia, 119-101 (1-0)

4-5, Miami – Indiana

Konferenca e Perëndimit, – Çerekfinale play off

1-8, Lakers – Portland

2-7, Clippers – Dallas, 118-110 (1-0)

3-6, Denver – Utah Jazz, 135-125 (1-0)

4-5, Houston – Oklahoma

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shokohet Serbia: Futbollisti i njohur refuzon të luajë për Serbinë zgjedh një kombëtare tjetër

“Çfarë tronditje! Uros Djurdjevic, sulmuesi i Sporting Gijon dhe një ish-anëtar i ekipeve kombëtare të juniorëve të Serbisë, do të luajë për...

FC Prishtina fiton për herë të dytë turneun “Adem Jashari” 

FC Prishtina e ka fituar për herë të dytë trofeun e turneut tradicional në futsall “Adem Jashari”. Në ndeshjen finale të edicionit të 12-të...

FFK me projekt të ri për futbollin e femrave, subvencionohen lojtaret dhe trajnerët

Sot në ambientet e FFK-së është mbajtur një takim me përfaqësuesit e klubeve të femrave të Ligës së Parë dhe Ligës U16....

7 vjet nga miqësorja që theu barrierat – Ademi: Datat si kjo na motivojnë për suksese

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi ka rikujtuar nëpërmjet një shkrimi ditën e miqësores së parë zyrtare kundër Haitit, e cila ishte zhvilluar më 5...

Recent Comments