No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lippi parashikon fituesin e Champions-it

Lippi parashikon fituesin e Champions-it

“Në fund, unë mendoj se Bayern Munich do ta fitojë Champions-in e këtij edicioni. Por, çfarë emocionesh, çfarë shfaqjesh kemi parë në këtë fazë finale! Ka ende shumë kampionë në garë dhe dy ekipe, që po jetojnë një përrallë”. Marcello Lippi është duke e shijuar Ligën e Kampionëve si spektator: “Unë kam vetëm një keqardhje të madhe: eleminimin e Atalantës. Skuadra bergamaske do të kishte bërë paraqitje të shkëlqyeshme në këtë kuartet gjysmëfinalist”.

Pastaj, trajneri kampion bote me Italinë më 2006 përforcoi idenë e tij, se bavarezët janë favoritë absolutë për trofeun e lakmuar: “Në fund të fundit, unë mendoj se skuadra bavareze do të triumfitojë. Ky Bayern duket si një makinë futbolli e përsosur. Ata luajnë me njëqind në orë, kanë ekuilibër dhe cilësi në çdo repart”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments