No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lautaro:Po pres të bëhem baba. Interi, gati për gjëra të mëdha

Lautaro:Po pres të bëhem baba. Interi, gati për gjëra të mëdha

Lautaro Martinez thotë se Interi është gati për gjëra të mëdha, pasi kaloi me lehtësi Shakhtar Donetsk dhe siguroi vendin në finalen e “Europa League”. Ai dhe Romelu Lukaku shënuan secili nga dy herë. Interi i pamëshirshëm i Antonio Conte shtypi keq ukrainasit (5-0) në Dusseldorf, të hënën.

Objektivi kryesor i Barcelonës, Lautaro, iu gëzua rezultatit të ndeshjes, duke thënë për “Sky Sport Italia”: “Ishte një natë e jashtëzakonshme, ajo për të cilin ëndërronim. Kishte kaluar shumë kohë që nuk luaja kaq mire. Edhe në një gjysmëfinale të tillë provuam se Inter është i gatshëm për gjëra të mëdha. Ne jemi gati për finale tashmë.

Këto gola më karikojnë shumë, pasi kisha një periudhë jo në nivelet e mia të zakonshme. Gjithashtu, kjo përvojë na ndihmon të rritemi. Jam shumë i lumtur me mënyrën se si luan ekipi dhe po shfaq karakter të tillë. I lumtur jam edhe në planin personal, pasi po pres fëmijën tim të parë, kështu që golat ia dedikoj gruas dhe familjes time. Ne thjesht duhet të vazhdojmë të bëhemi më të fortë, duke treguar pjekuri”.

Lidhur me Sevilla, që do të sfidojë në finale, të premten, Lautaro, i cili e përmirësoi sezonin e tij në 21 gola në të gjitha garat, shtoi: “Sevilla është një skuadër shumë e forte. Do të përpiqemi të pushojmë gjatë ditëve të ardhshme dhe të përgatitemi për këtë ndeshje special, sepse këtë kemi ëndërruar. Shpresojmë që gjithçka të shkojë mirë dhe Interi ta marrë trofeun në shtëpi”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Shpërthen Pirlo: Shikoni ndeshjet dhe pastaj komentoni, do më tregoni ju se çfarë duhet të bëj?!

Zhgënjimi për barazimin ndaj Veronës ka qenë i madh në kampin e Juventusit dhe kjo gjë u pa qartë edhe te trajneri Andrea Pirlo,...

Klopp do të largohet nga Liverpool, kjo është oferta që e josh!

Kohës së Jurgen Klopp në krye të Liverpoolit duket se po i vjen fundi. Kjo është ajo që bëjnë me dije mediat angleze, sipas...

Superliga vazhdon sot me dy ndeshje, derbi zhvillohet në Podujevë

Sot do të zhvillohen dy ndeshjet e radhës në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Kampioni në fuqi, Drita, pritet...

Bayern blindon talentin, arrin akordin për rinovimin e kontratës

Para pak ditësh Gjermania mundi të bindë Jamal Musiala të bashkohet me kombëtaren e “Panzerave” dhe jo të Anglisë. Mbrëmjen e djeshme ka pasur...

Recent Comments