No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ja emrat e lojtarëve që rezultuan pozitiv te Prishtina, publikohen formacionet e...

Ja emrat e lojtarëve që rezultuan pozitiv te Prishtina, publikohen formacionet e ekipeve

FC Prishtina ka marrë tejet lajme negative në prag të sfidës paraeleminatore në Ligën e Evropës ndaj Lincoln Red Imps derisa tetë futbollistë kanë rezultuar pozitiv në testet për “COVID-19”.

Shumë prej këtyre futbollistëve janë pjesë e formacionit bazë, ndërkohë që tashmë ata janë lënë jasht listës së futbollistëve të ftuar për këtë ndeshje

Armend Thaqi, Lorik Boshnjaku, Oto John, Diar Miftaraj, Alban Muqiqi, Eglant Haxho, Leotrim Bekteshi dhe Besnik Krasniqi janë lojtarët që kanë rezultuar pozitiv, shkruan Sheshi.

Megjithatë, ‘bardhekaltërit’ kanë mbledhur forcat dhe kanë bërë 11-shen startuese me shumë modifikime, derisa bie në sy zhvendosja e disa futbollistëve.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

A i paska FFK-ja dy Agim Adema? Derisa presidenti po zhvillon takime në Gjermani, kush është Agimi tjetër që po “rrahet” korridoreve të FFK-së?

Dikush po rrenë, po rrenë aq dobët e aq paskrupullt, saqë demantohet tepër lehtë, tepër thjeshtë, por, cila është arsyeja?Gjatë ditë së sotme, në...

Dramë në ‘Minatori’, Trepça fiton pas dy vazhdimeve ndaj Ponte Prizrenit

Trepça ka shënuar fitore ndaj Ponte Prizrenit me shifrat 116:114 (23:31, 28:22, 24:17, 14:19, 9:9, 18:16), në kuadër të javës së 21-të të FIVE...

Prishtina triumfon në Prizren

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Bashkimit në Prizren me rezultat 88:99 (19:24, 21:25,  21:16, 28:34), në kuadër të javës së 21-të në FIVE...

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Recent Comments