No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR E pabesueshme, edhe Prishtina rrezikon eliminimin – 8 futbollistë pozitiv në Covid-19

E pabesueshme, edhe Prishtina rrezikon eliminimin – 8 futbollistë pozitiv në Covid-19

Prishtina rrezikon të eliminohet nga garat e Europa League pa luajtur fare. Në fakt, në prag të ndeshjes së sotme kundër Lincoln Red Imps në Gjibraltar, madje 8 futbollistë të Prishtinës kanë rezultuar pozitiv në Covid-19.
Testet e futbollistëve të Prishtinës dhe të Lincoln Red Imps janë kryer në Spanjë, pasi Gjibraltari s’ka laborator të licencuar. Zyrtarë të klubit bardhekaltër nuk kanë dhënë emrat e futbollistëve që kanë rezultuar pozitiv, por kanë thënë se është çudi që 6 prej tyre asnjëherë nuk kanë dalë pozitiv në testet e kryera nga IKSHPK-ja, derisa dy prej tyre një herë kanë dalë pozitiv e pastaj negativ. Prishtina tani i ka edhe 14 futbollistë të gatshëm për lojë (plus portierët), por tani gjithçka rreth kësaj ndeshje pritet të vendosë UEFA.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Morina i kënaqur me 1 pikë, vlerëson angazhimin e lojtarëve

Formë jo të mirë nuk ka as skuadra e Arbërisë në stinorin pranveror. Dy barazime, dy humbje e një fitore e kanë të udhëhequrit...

Batatina kritik; Prishtinës nuk i ka hije ta zhagisë lojën!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, është shprehur i zhgënjyer me rezultatin kundër Prishtinës, por edhe me lojën që kryeqytetasit e aplikuan. Ai ka thënë...

Ramadani: Në fund e shohim nëse do ta fitojmë titullin

Trajneri i Prishtinës, Zekirija Ramadani, e ka vlerësuar shumë të vështirë ndeshjen kundër Llapit, pavarësisht fitores 2:0. Ai e sheh garën shumë të fortë për...

“Profa”: Ky barazim na dërgon në luftën për ekzistencë!

Gjilani nuk ka arritur ta gjejë fitoren as në duelin ndaj Arbërisë, ani pse ishte në epërsi deri në minutat e fundit...

Recent Comments