No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Anulohet ndeshja Lincoln Red Imps vs. Prishtina, bardhekaltrit afër eleminimit

Anulohet ndeshja Lincoln Red Imps vs. Prishtina, bardhekaltrit afër eleminimit

Dueli ndërmet Lincoln Red Imps dhe Prishtinës nuk do të zhvillohet përfundimisht. Shkak për këtë janë bërë tetë futbollistë të klubi kryeqytetas të cilët kanë rezultuar pozitiv në testet për “COVID-19”.

Autoritetet e Gjibraltarit nuk kanë lejuar që ndeshja të zhvillohet edhe pse ekipi i FC Prishtinës ka patur për t’u rikthyer menjëherë pas ndeshjes.

UEFA ende nuk ka dalë me një vendim zyrtar, mirëpo tashmë ajo që dihet është se ndeshja nuk do të zhvillohet.

Futbollistët dhe stafi i Prishtinës aktualisht ndodhen jashtë hotelit ku kanë qenë të akomoduar dhe janë në pritje të shkuarjes në aeroport dhe kthimit në Kosovë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Kreu i FFK-së ngushëllon Dardanët

Prishtinë, 2 mars, 2021 E nderuara familje e Berat Rexhës! Të nderuar drejtues dhe anëtarë të...

Ndryshon orari i ndeshjes Ballkani – Drenica

Ndeshja e javës së 23-të e Superligës ndërmjet Ballkanit dhe Drenicës, do të zhvillohet ditën e premte, më 5 mars, në orën...

Bartomeu para gjykatës, çështja mund të jetë edhe më serioze

Pasi kaloi natën në stacionin e policisë Les Corts, Josep Maria Bartomeu, ish-presidenti i Barcelonës, u transferua këtë të martë në mëngjes...

Schalke 04 shkarkoi trajnerin e radhës, Mustafi udhëhoqi “revoltën”

Schalke 04 në këtë sezon po përjeton periudhë shumë të vështirë. Ata renditen në vendet e fundit dhe në këtë situatë, që...

Recent Comments