No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Altafini: Iku Pele nga Santos, pse jo Messi nga Barcelona?!

Altafini: Iku Pele nga Santos, pse jo Messi nga Barcelona?!

Duke folur për “Radio Sportiva”, José Altafini u ndal te momenti që po kalon Interi, i cili siguroi mbrëmë finalen e “Europa League”, pasi mundi 5-0 Shakhtar: “Interi ka luajtur shumë mirë kohët e fundit dhe duhet të pendohet që ka humbur disa pikë, përndryshe mund të kishte fituar titullin në Serie A. Në “Europa League”, zikaltrit mund të fitojnë trofeun, duke nderuar edhe futbollin italian”.

Më tej, disa fjalë edhe për Leo Messin, që lidhet me një kalim tek Interi: “A mund të largohet ai nga Barcelona? Nëse Pele u largua nga Santos, përse jo ai… Sipas mendimit tim, një lojtar i shkëlqyer nuk mund të qëndrojë në të njëjtin ekip përgjithmonë. Pas disa vitesh stimujt mungojnë. Ai duhet të bëjë si Ronaldo dhe Neymar, ta provojë veten diku tjetër”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Po shkëlqen me West Ham, Lindgard kërkohet nga Leicester!

Jesee Lingard ishte një nga lojtarët më të kritikuar te Manchester United nga tifozët por huazimi i tij te West Ham tregoi...

Faqja e UEFA-s ia uron ditëlindjen Arbër Zenelit me një video nga het-triku ndaj Azerbejxhanit

Faqja zyrtare e UEFA-s në Twitter ia ka uruar ditëlindjen sulmuesit Arbër Zeneli me anë të një video nga het-triku i tij i paharrueshëm...

Joshua provokon Fury: E pres në duel, ai e di që unë jam “shefi”

Boksieri britanik Anthony Joshua, kampion bote në peshën e rëndë (kategoritë IBF, WBA e WBO) u shpreh se është i gatshëm të duelojë kudo...

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Recent Comments