No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Vidal merr ofertë nga gjysmëfinalistët e Champions-it

Vidal merr ofertë nga gjysmëfinalistët e Champions-it

Arturo Vidal është në listën e transferimeve të Barcelonës dhe duket se, të paktën, atij nuk do t’i mungojnë ofertat. Siç shkruajti në orët e fundit gazeta kiliane “La Cuarta”, PSG e ka kontaktuar futbollistin për ta bërë pjesë të vetën në sezonin e ardhshëm. Sipas këtij informacioni, drejtuesit e parizienëve, gjysmëfinalistë të Champions-it, për momentin kanë vetëm kontakte, që presin lëvizjet që mund të ndodhin brenda Barcelonës dhe ndryshimet e parashikuara në skuadrën katalanase.

Sidoqoftë, duhet të mbahet mend se para debutimit kundër Bayern Munich, mesfushori kilian e kishte shprehur qëllimin e tij për të qëndruar në klubin katalanas. Ngjarjet e fundit, megjithatë, mund ta ndryshojnë këtë mendim. Arturo Vidal ka një kontratë aktuale me Barcelonën, ​​por disa klube kanë pyetur për të. Tani është PSG, që e dëshiron mesfushorin. Ajo që duket më e rëndësishmja, kampionët e Francës kanë likuiditet për të marrë përsipër shërbimet e kilianit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Pioli: Na mungoi ritmi dhe cilësia, por edhe mungesat e bën të vetën

Trajneri Stefano Pioli u intervistua nga DAZN në fund të Milan-Udinese 1-1. i zhgënjyer normalisht nga barazimi. “Donim të fitonim. Mëkat! E dinim që do...

Philadelphia fiton në shtesë duelin e kryesuesve

Philadelphia fitoi 131-123 ndaj Utah jazz, në përballjen mes dy ekipeve kryesuese mes dy Konferencave. Në fund triumfoi Phila, ku u dallua Joel Embiid,...

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Recent Comments