No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Trajner kroat në stafin e Pirlos. Zbulohet stafi i plotë teknik i...

Trajner kroat në stafin e Pirlos. Zbulohet stafi i plotë teknik i Juventusit

Pas Andrea Pirlos si trajner, Juventusi mund të zyrtarizojë një rikthim tjetër, që do t’i kënaqte tifozët bardhezinj. Fjala është për Igor Tudor, ish-mbrojtës i “Zonjës së Vjetër” midis viteve 1998 dhe 2007. Sipas “Sky Sport”, kroati i tha “po” propozimit të “Maestro” për ta pasur atë në stafin e tij. Mbetet të mësohet roli i saktë që ai do të duhet të luajë, edhe pse të gjitha të dhënat sugjerojnë se do të jetë bashkëpunëtori teknik i Pirlos.

Sidoqoftë, Tudor së pari do të duhet të çlirohet nga Hajduk Split, të cilin e mori përsipër që nga 1 janari i kaluar, duke e marrë atë në vendin e pestë në kampionatin kroat. Në të kaluarën, Tudor ka trajnuar edhe Galatasaray me Udinese, duke i shpëtuar friulianët dy herë radhazi nga zbritja prej Serie A.

Stafi teknik i Pirlos (i cili, së fundi u takua me menaxhmentin bardhezi për ta diskutuar këtë) duket se do të përbëhet si më poshtë: përveç Tudor, të lartpërmendurit, Roberto Baronio (zv), Paolo Bertelli (trajner atletik), Claudio Filippi (trajner i portierëve) dhe Antonio Gagliardi (analist i ndeshjeve).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Chelsea vazhdon me fitore  në Premierligë

Skuadra e Chelsea po vazhdon më fortë të lartë në Premierligën angleze. Londinezët sonte kanë arritur të shënojnë fitoren...

Del Piero: Lënia në stol e Ronaldos, veprim i zgjuar nga Pirlo

Alessandro Del Piero pranon se Juventusi e befasoi me lojën kundër Lazio. Ish-kapiteni bardhezi shton se lënia në stol e Cristiano Ronaldos ishte një...

Recent Comments