No menu items!
Ballina FUTBOLLI MBARËKOMBËTAR Shaqiri konfirmon qëndrimin te Liverpooli pavarësisht sezonit irritues

Shaqiri konfirmon qëndrimin te Liverpooli pavarësisht sezonit irritues

Xherdan Shaqiri thotë se nuk ka në plan të largohet nga Liverpool këtë verë, përkundër asaj që ai e përshkruan si një sezon “irritues” në 2019/20.

Sulmuesi zviceran vuajti për të gjetur një vend në formacion, duke mos mundur të thyejë konkurrencën e Roberto Firmino, Mohamed Salah dhe Sadio Mane.

Kauza e tij nuk u ndihmua gjithashtu nga një seri lëndimesh të njëpasnjëshme, të cilat e kufizuan atë në vetëm 11 paraqitje në të gjitha garat, përcjell lajmi.

“Gjithmonë nëse jeni të dëmtuar ose nëse nuk jeni duke luajtur, ju jeni të irrituar”, tha ai në faqen e internetit të klubit.

“Por mezi pres këtë sezon dhe përpiqem të ndihmoj ekipin gjatë gjithë kohës, kështu që kam mundësinë të luaj si sezonin e parë”.

“Si ekip, thjesht dua që ne të arrijmë shumë gjëra. Unë mendoj se kemi shumë lojtarë të mirë në ekipin tonë, të gjithë mund të luajnë dhe të përpiqemi t’i vështirësojmë zgjedhjet për trajnerin”, vijoi Shaqiri.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Barcelona bën mrekullinë ndaj Sevillas, feston edhe Leipzig në Gjermani

Barcelona ka bërë përmbysjen e madhe kundër Sevilla dhe është kualifikuar në finalen e Kupës së Spanjës. Katalanasit triumfuan me rezultatin 3-0 në ndeshjen...

Milani i shpëton humbjes në minutën e fundit të ndeshjes

Milani e ka bërë një hap mbrapa në luftën për titullin e Serie A-së. “Rossonerët” kanë qenë sonte nikoqirë...

Insigne pas ndeshjes shpërthen keq me shokët e ekipit dhe trajnerin Gattuso

Lorenzo Insigne shumë i zemëruar me shokët e tij të skuadrës për mënyrën se si përfundoi Sassuolo-Napoli 3-3. Skuadra e De Zerbi rrëmbeu barazimin për...

Celina nuk e shpëton Dijonin nga humbja e radhës në Ligën 1

Dijoni vazhdon të ketë rezultate negative në elitën e futbollit francez. Në ndeshjen e vlefshme të javës së 28-të...

Recent Comments