No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Serie A pranë hapjes së stadiumeve – Nga ky muaj do të...

Serie A pranë hapjes së stadiumeve – Nga ky muaj do të lejohen tifozët

Sipas “Corriere Dello Sport”, federata italiane e futbollit dhe Seria A po punojnë që të hapin stadiumet për tifozët në raundin e tretë të sezonit 2020-2021.

Gazeta italiane pretendon se federata italiane dhe Seria A po përpiqen të sjellin tifozët në stadium për sezonin e ri në javën e tretë të Serisë A.

Vetëm një e treta e stadiumit do jetë e hapur për tifozët, të cilët do i nënshtrohen një protokolli të detajuar shëndetësor.

“Corriere Dello Sport” zbulon se Seria A mund të hapë dyert e stadiumeve për tifozët me 3 ose 4 tetor.

Nga ky vendim do përfitojë edhe kombëtarja italiane e futbollit e cila luan miqësore në datat 7 dhe 15 tetor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Lajm i mirë për tifozët e Kosovës, Rashica po kthehet në formë

Me një lëvizje mjeshtërore kaloi një mbrojtës. E kaloi edhe mbrojtësin e dytë, duke shfrytëzuar potencialin e madh teknik. Pasoi një gjuajtje e bukur,...

Cassano paralajmëron Interin: Do të ishte një katastrofë e vërtetë

Antonio Cassano, ish-sulmuesi i Inter-it, Milan-it dhe Roma-s, ka folur në kanalin Youtube të gazetarit Stefano Borghi. Ish-futbollisti ka folur në lidhje me luftën për...

Paraqitje e shkëlqyeshme e Rashicës, Werderi triumfon me përmbysje

Werder Bremen ka arritur të fitojë me përmbysje ndaj Eintracht Frankfurtit me rezultat 2:1, duke i arkëtuar tri pikë tejet të rëndësishme. Milot Rashica “eklipsoi”...

Revolucion te Marseille! Prezantohen trajneri dhe presidenti i ri

Olimpique Marseille po përjeton një revolucion të vërtetë në klub, pasi ka ndryshuar trajner dhe president. Klubi francez ka bërë një komunikatë zyrtare, ku...

Recent Comments