No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Portland siguron një vend në play off, sfidon Lakers në çerekfinale

Portland siguron një vend në play off, sfidon Lakers në çerekfinale

Portland është skuadra e fundit që siguron një vend në çerekfinalet e play off-it, pas fitores 126-122 ndaj Memphis, në ndeshjen shtesë mes dy ekipeve.

Të dyja ekipet e mbyllën sezonin e rregullt me pikë të barabarta në Konferencën e Perëndimit, ndaj u desh një vend shtesë për vendin e tetë në këtë Konferencë.

Skuadra e Portland arriti të triumfojë falë dyshes Lillard-McCollum, që së bashkua realizuan 60 pikë.

Në çerekfinale, skuadra e Blazers do të luajë ndaj Lakers, ndërkohë që nesër do të nisin ndeshjet e para çerekfinale në të dyja Konferencat.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Gazetari spanjoll zbulon detajin që e çon Messin te PSG

Shumë fjalë rreth Leo Messit. Ylli i Barcelonës del lojtar i lirë më 30 qershor dhe shanset që të qëndrojë në La Liga herë...

Pirlo: Interi vetëm pikë ka më shumë se Juventusi! Spezia? Ishim të lodhur

Juventusi fitoi dje kundër Spezia me rezultatin 3-0 dhe në pamje të parë mund të duket një fitore e lehtë, por nuk...

Flet Aro Muriq: Nuk jam ndjerë mirë për 11 golat e pësuar, është mirë të mësoj disa gjëra

Pas një kohe me skuadra që nuk i ofronin minutazh të rregullt, Arijanet Muriq e ka gjetur veten te skuadra elitare holandeze, Willem II. Portieri...

Ahmeti flet për përballjen e nxehtë me Prishtinën: Edhe një pikë nuk është keq!

Stinori pranverorë në Superligën e Kosovës në futboll po duket shumë më i nxehtë sesa është parashikuar. Lufta si për titull ashtu edhe për ekzistencë...

Recent Comments