No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nesër Lincoln Red Imps - Prishtina, ja kush e transmeton!

Nesër Lincoln Red Imps – Prishtina, ja kush e transmeton!

Fituesi i Kupës së Kosovës, Prishtina do të ketë punë me skuadrën Lincoln Red Imps nga Gjibraltari, shkruan Sheshi.

Për dallim nga vitet e tjera, për shkak të pandemisë, ndeshjet nuk do të luhen me sistemin vajtje-ardhje, por me vetëm një takim.

Klubi i Lincoln Red në webfaqen e tyre zyrtare kanë informuar se takimi ndaj Prishtinës do të transmentohet në kanalin e tyre në youtube:

“Loja do të fillojë në ora 18.00, por për shkak të situatës aktuale me Covid-19, ndeshja do të luahet me dyer të mbyllura në stadiumin “Victoria”. Nuk ka nevojë që ju të humbisni këtë takim, pasi që ne do ta transmetojmë lojën drejtpërdrejt në kanalin tonë zyrtar You Tube”, ka shkruar Lincoln Red Imps.

Ndërsa, klubi ‘kryeqytetas’ ka mësuar edhe emrin e gjyqtarit që do ta ndaj drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Evropës, kundër Lincoln Red. UEFA gjyqtarin kryesor të ndeshjes e ka caktuar David Munro nga Skocia, me asistent Daniel McFarlane dhe Kylie Cockburn. Kurse gjyqtari i katërt Greg Aitken.

Takimi, Lincoln Red Imps – Prishtina do të zhvillohet me 18 gusht nga ora 18:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments