No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi: Kosova është dashur të prezantohet në Evropë me Ferrari, e jo...

Munishi: Kosova është dashur të prezantohet në Evropë me Ferrari, e jo me traktorë!

Ismet Munishi mendon që Ballkani do të përfaqësonte më së miri futbollin kosovar në arenën ndërkombëtare.

Ai ka thënë që skuadra nga Suhareka do të ishte “Ferrari” në Evropë, përcjellë Olle.

Ndërkohë, sipas Munishit skuadrat e kualifikuara në Evropë sivjet, Drita, Gjilani dhe Prishtina, janë “traktorë”.

“Kosova është dashur të prezantohet në Evropë me Ferrari, e jo me traktorë”, deklaroi me mahi Munishi në Kanal10.

Munishi iu ka uruar suksese skuadrave vendore në arenën ndërkombëtare.

Drita, Gjilani dhe Prishtina do të luajnë në kualifikimet e Ligës së Evropës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ja kush janë 10 futbollistët më të shtrenjtë në botë

“KPMG Football Benchmark” ka përpiluar listën e 10 futbollistëve më të shtrenjtë në botë, duke përjashtuar sulmuesin norvegjez të Borussia Dortmund, Haaland, çmimi i...

Telashe të mëdha për Boateng; po hetohet se dhunoi ish-të dashurën, e cila u vetëvra më pas

Jerome Boateng po hetohet nga Prokuroria Publike e Mynihut për plagosje të Kasia Lenhardt, ish-të dashurës së tij, e cila bëri vetëvrasje dy javë...

Kosova mund të ketë telashe për shkak të Covidit në ndeshjet e marsit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll muajin e ardhshëm nis një cikël tjetër kualifikues, atë të Botërorit “Katari 2022”. Do të grumbullohet më 22 mars,...

Muri i Atalantas bie pas 85 minutash, feston Reali

Fitore në frymën e fundit! Real Madrid gjen golin që ndoshta është tepër i rëndësishëm për fatin e kësaj përballje me eliminim direkt, duke...

Recent Comments