No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Klopp parashikon finalen e Champions-it, zbulon të ardhmen e tij

Klopp parashikon finalen e Champions-it, zbulon të ardhmen e tij

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, në një intervistë të dhënë për faqen gjermane “Sportbuzzer”, foli për të ardhmen e tij në vitin 2024: “Me Liverpool-in kemi filluar të fitojmë. Duam të fitojmë shumë më tepër tituj. Çfarë do të bëj, kur të mbarojë kontrata ime aktuale në vitin 2024? Do të marr një vit pushim, pastaj do të pyes veten nëse më mungon futbolli. Nëse nuk do të më mungojë, do të ndalem së bëri trajnerin”.

Trajneri gjerman, i cili fitoi në Ligën e Kampionëve vitin e kaluar dhe Premier League këtë sezon, foli për mundësinë e largimit nga karriera e tij stërvitore: “Ai që nuk do të më mungojë është tensioni para ndeshjes”. Klopp komentoi edhe gjysmëfinalet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve: “Një derbi mes Bayern Munich dhe Leipzig në finale? Përse jo? Bayerni është në formë të pabesueshme. Edhe Leipzig, gjithashtu, bëri shumë mirë në çerekfinale kundër Atletico Madrid”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments