No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventusi i nxjerr në “pazar”, Rugani dhe De Sciglio drejt La Liga-s

Juventusi i nxjerr në “pazar”, Rugani dhe De Sciglio drejt La Liga-s

Juventusi ka një qëllim shumë specifik për ta arritur kësaj vere: ta spastrojë skuadrën, duke prerë “degët e vdekura”, ato që nuk mund të kenë hapësirë ​​në projektin e Pirlos në pankinë, për të lehtësuar shumën e pagave, që u rrit ndjeshëm me ardhjen e Cristiano Ronaldos më 2018.

Dy prej lojtarëve me valixhe gati janë Daniele Rugani dhe Mattia De Sciglio. Të dy janë në shitje dhe, sipas “Tuttosport”, Valencia është në gjurmët e tyre. Madje, tashmë ka filluar kontaktet e para me “Zonjën e Vjetër” për të gjetur një marrëveshje ekonomike.

Në Spanjë flitet gjithashtu për mundësinë e një shkëmbimi me Maxi Gomez. Si Rugani, edhe De Sciglio do të kishin më shumë mundësi për të luajtur si titullarë te skuadra spanjolle, çka nuk është gjë e vogël nëse konsiderojmë se Kampionati Europian do të zhvillohet në pak më pak se një vit dhe ata duan të jenë pjesë e Italisë.

Po zëvendësuesit? Juventusi tashmë i ka në shtëpi. Luca Pellegrini është rikthyer nga huazimi te Cagliari dhe duket se është i gatshëm të marrë një rol të rëndësishëm te bardhezinjtë. E njëjta gjë vlen edhe për Cristian Romero, i cili e kaloi sezonin e fundit në huazim te Genoa, duke kontribuar në shpëtimin e ligurianëve deri në ditën e fundit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Prishtina fiton në frymën e fundit ndaj Trepçës’89

Leonit Abazi ka shënuar golin e fitores për Prishtinën kundër Trepçës ’89 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë. Mbrojtësi Abazi shënoi për rezultatin final 2:1...

Ademi takohet me zv/presidentin e ri të DFB-së, në qershor nis realizimi i projekteve të përbashkëta

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili po qëndron për vizitë pune në Gjermani, është takuar me zëvendëspresidentin e ri të Federatës së Futbollit...

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Recent Comments